Solárne elektrárne

Vyberte si z ponuky fotovoltaických systémov. Každý model je možné zakúpiť v rôznych výkonových verziách alebo nakonfigurovať podľa potreby.

Najobľúbenejša voľba
57% zákazníkov si vybralo tento model

Economy

od 4849€

Akciová cena
 • Výkon panelov 270W
 • Ohrev vody z prebytku
 • Záložný zdroj energie
 • Využitie energie v noci
Detaily

Optimal

od 8549€

Akciová cena
 • Výkon panelov 280W
 • Ohrev vody z prebytku
 • Záložný zdroj energie
 • Využitie energie v noci
Detaily

Top

od 9879€

Akciová cena
 • Výkon panelov 330W
 • Ohrev vody z prebytku
 • Záložný zdroj energie
 • Využitie energie v noci
Detaily

Potrebujete poradiť?

Radi odpovieme na Vaše otázky a pomôžeme s výberom správneho modelu alebo výkonu.

 • +421 911 505 190

Hľadáte niečo špeciálne?

Navrhneme Vám solárnu elekráreň priamo na mieru.

Mám záujem

Časté otázky

Ako si správne vybrať

Pre koho je určená elektráreň ECONOMY?

Táto elektráreň je primárne určená na úsporu nákladov na energiu. Odporúčame ju pre zákazníkov, ktorí požadujú na čo najrýchlejšiu návratnosť a nepožadujú funkcie, ktoré poskytujú solárne elektrárne OPTIMAL a TOP. Výhodou je využitie prebytočne vyrobenej energie na ohrev TÚV, klimatizáciu prípadne prikurovanie.

Pre koho je určená elektráreň OPTIMAL?

Táto elektráreň je optimálnym a nami odporúčaným riešením pre väčšinu rodinných domov, kde je požiadavka na záložný režim pre príprad výpadku napájania z distribučnej siete a úplny prehľad o výrobe a spotrebe energie. Výhodou je i krajší vzhľad panelov.

Pre koho je určená elekráreň TOP?

Táto elektráreň je určená pre zákazníkov, ktorí nehľadajú kompromisy a chcú najlepšie dostupné riešenie. Dlhá záruka, vysoká účinnosť, vysoko výkonné panely, lítiové batérie, podrobný prehľad o výrobe a spotrebe v domácnosti a mnoho ďalších funkcií z nej robia TOP model na trhu.

Čo je záložný zdroj energie?

Záložný zdroj je akumulátor, ktorý poskytne elektrickú energiu pri výpadku dodávky energie z distribučnej siete. Väčšinou sa naň pripájjajú dôležité spotrebiče s pomerne nízkymi odbermi ako sú svetlá, čerpadlá od kotla na drevo, alarm a kamerový systém, mrazničky, počítače alebo servery. Väčšie solárne elektrárne so záložným režimom dovoľujú pripojiť aj výkonné spotrebiče, ako tepelné alebo studňové čerpadlo.

Čo je ohrev vody z prebytkov?

Solárna elektráreň vyrobí len toľko energie, koľko dopadne slnečného žiarenia na fotovoltaické panely. Ak solárna elektráreň práve vyrába viac energie ako je jej spotreba, zdarma túto energiu odovzdá do distribučnej siete.

Preto je vhodné radšej použiť regulátor prebytkov, ktorý spustí napríklad ohrev vody v bojleri, prípadne klimatizáciu. Takto je možné za určitých okolností prikurovať aj v prechodových obdobiach.

Čo je využitie energie v noci?

Najmodernejšie solárne elektrárne s lítiovými batériami dovoľujú akumulovať elektrickú energiu počas dňa a využívať ju v nočnom čase. Záložné zdroje v podobe olovených akumulátorov nie je možné použiť vzhľadom na nízku účinnosť a krátku životnosť.

Lítiové či olovené akumulátory?

V IT Solar zastávame filozofiu, že olovené akumulátory sú vhodné iba na záložný režim a lítiové i na nočné využitie energie. Dôvodom sú ich fyzikálne, ale aj ekonomické vlastnosti. U lítiových preferujeme modely na báze LiFePO4 pred tradičnými Li-ion z bezpečnostných dôvodov.

Načo slúžia optimizéry výkonu panelov?

Bez optimizérov sa sériovo zapojené panely správajú ako jeden veľký panel, ktorého výkon ovplyvňuje najslabší článok v reťazci. Optimizéry maximalizujú výkon z každého panela samostatne. Naviac je možné zapojiť do série akékoľvek panely v rôznych uhloch uloženia a s rôznym zatienením. Veľkou výhodou je aj vyššia bezpečnosť.

Ako zvoliť správny výkon elektrárne?

Pri rozhodovaní Vám pomôže ročný účet za elektrickú energiu. Na jeho základe dokážete zistiť spotrebu v MWh. Vždy vyberte model elektrárne s najbližším vyšším ročným výkonom. V prípade potreby Vám radi poradíme s výberom správneho výkonu.

Aká je návratnosť a aká životnosť solárnej elektrárne?

Správne navrhnutá solárna elektráreň sa vráti od 6 do 15 rokov v závislosti od rozloženia vašej spotreby počas dňa, od veľkosti a typu solárnej elektrárne a od možnosti využitia prebytkov vyrobenej energie.

Nesprávne navrhnutá a nesprávne nainštalovaná solárna elektráreň sa nemusí vrátiť nikdy. Vždy vopred konzultujeme zo zákazníkom výhody jednotlivých riešení a v prípade záujmu robíme analýzu spotreby v podobe dvojtýždňového merania, na základe ktorého navrhneme správne riešenie.

Neviete sa rozhodnúť?

Skúste odpovedať na nasledujúce otázky a dostanete presné odporúčanie na správny model na základe Vašich potrieb.

Slnečná energia
pre Vašu nezávislosť

Elektrárne
Zastúpenie
Západné Slovensko
Bratislavský kraj

© 2018 IT Solar s.r.o. | Vytvoril BOLD Digital