Solárne elektrárne na kľúč

Vyberte si z ponuky fotovoltických elektrárni. Montáž na kľúč, dotácia a prihlásenie do distribučnej sústavy je v cene. S výberom vhodného modelu a výkonu vám poradíme.

DOMÁCNOSTI

  • Mobilná aplikácia
  • Vrátane montáže
  • Návratnosť od 6,5 roka
  • Záruka 5 až 10 rokov


Detaily

FIRMY

  • Riešenie na mieru
  • Špičkové technológie
  • Analýza návratnosti
  • Poradenský servis


Detaily

Potrebujete poradiť?

Radi odpovieme na Vaše otázky a pomôžeme s výberom správneho modelu alebo výkonu.

  • +421 911 505 190

Hľadáte niečo špeciálne?

Navrhneme Vám solárnu elekráreň priamo na mieru.
Časté otázky

Ako si správne vybrať

Pre koho je určená elektráreň EKO?

Táto elektráreň je primárne určená na úsporu nákladov na energiu. Odporúčame ju pre zákazníkov, ktorí požadujú čo najrýchlejšiu návratnosť a uprednostňujú pomer ceny a výkonu. Výhodou je využitie prebytočne vyrobenej energie na ohrev TÚV, klimatizáciu prípadne prikurovanie.

Pre koho je určená elektráreň OFF-GRID?

Táto elektráreň je optimálnym a nami odporúčaným riešením pre väčšinu rodinných domov, kde je problém s pripojením do distribučnej siete. Umožňuje úplny prehľad o výrobe a spotrebe energie. Výhodou je i krajší vzhľad panelov.

Pre koho je určená elekráreň TOP?

Táto elektráreň je určená pre zákazníkov, ktorí nehľadajú kompromisy a chcú najlepšie dostupné riešenie. Dlhá záruka, vysoká účinnosť, vysoko výkonné panely, lítiové batérie, podrobný prehľad o výrobe a spotrebe v domácnosti a mnoho ďalších funkcií z nej robia TOP model na trhu.

Čo je záložný zdroj energie?

Záložný zdroj je akumulátor, ktorý poskytne elektrickú energiu pri výpadku dodávky energie z distribučnej siete. Väčšinou sa naň pripájjajú dôležité spotrebiče s pomerne nízkymi odbermi ako sú svetlá, čerpadlá od kotla na drevo, alarm a kamerový systém, mrazničky, počítače alebo servery. Väčšie solárne elektrárne so záložným režimom dovoľujú pripojiť aj výkonné spotrebiče, ako tepelné alebo studňové čerpadlo.

Čo je ohrev vody z prebytkov?

Solárna elektráreň vyrobí len toľko energie, koľko dopadne slnečného žiarenia na fotovoltaické panely. Ak solárna elektráreň práve vyrába viac energie ako je jej spotreba, zdarma túto energiu odovzdá do distribučnej siete.

Preto je vhodné radšej použiť regulátor prebytkov, ktorý spustí napríklad ohrev vody v bojleri, prípadne klimatizáciu. Takto je možné za určitých okolností prikurovať aj v prechodových obdobiach.

Ako využiť vyrobenú energiu aj v noci?

Najmodernejšie solárne elektrárne s lítiovými batériami dovoľujú akumulovať elektrickú energiu počas dňa a využívať ju v nočnom čase. Záložné zdroje v podobe olovených akumulátorov nie je možné použiť vzhľadom na nízku účinnosť a krátku životnosť.

Čo je to virtuálna batéria?

Virtuálna batéria šetrí náklady spojené s kúpou reálnych batérii. Namiesto toho, aby bola vyrobená energia akumulovaná do lokálnych batérii, posiela sa do siete, odkiaľ je ju možné v prípade potreby v rovnakom množstve kedykoľvek čerpať späť.

Načo slúžia optimizéry výkonu panelov?

Bez optimizérov sa sériovo zapojené panely správajú ako jeden veľký panel, ktorého výkon ovplyvňuje najslabší článok v reťazci. Optimizéry maximalizujú výkon z každého panela samostatne. Naviac je možné zapojiť do série akékoľvek panely v rôznych uhloch uloženia a s rôznym zatienením. Veľkou výhodou je aj vyššia bezpečnosť.

Ako zvoliť správny výkon elektrárne?

Pri rozhodovaní Vám pomôže ročný účet za elektrickú energiu. Na jeho základe dokážete zistiť spotrebu v MWh. Vždy vyberte model elektrárne s najbližším vyšším ročným výkonom. V prípade potreby Vám radi poradíme s výberom správneho výkonu.

Aká je návratnosť a aká životnosť solárnej elektrárne?

Správne navrhnutá solárna elektráreň sa vráti od 6 do 15 rokov v závislosti od rozloženia vašej spotreby počas dňa, od veľkosti a typu solárnej elektrárne a od možnosti využitia prebytkov vyrobenej energie.

Nesprávne navrhnutá a nesprávne nainštalovaná solárna elektráreň sa nemusí vrátiť nikdy. Vždy vopred konzultujeme zo zákazníkom výhody jednotlivých riešení a v prípade záujmu robíme analýzu spotreby v podobe dvojtýždňového merania, na základe ktorého navrhneme správne riešenie.


Slnečná energia
pre Vašu nezávislosť

Elektrárne
Zastúpenie
Západné Slovensko
Bratislavský kraj

© 2021 IT Solar s.r.o. | Vytvoril BOLD Digital

Teraz dotácie
1500€